2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulter inom Styr, övervakning och fastighetsautomation till nya Rosenlundsbadet
Beskrivning: Uppdraget avser styr-, övervaknings- och fastighetsautomationsprojektering för utförandeentreprenad av nybyggnation av simhall/badhus. Uppdraget omfattar projektering i skedena systemhandlingsskede, detaljprojekterings-/bygghandlingsskede och relationshandlingsskede och innebär leveranser av handlingar i samtliga av dessa skeden.
Intern identifierare: 24/24
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71315000 Byggnadsteknik, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del