Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sanering och lokalvård SHIS Bostäder
Referensnummer: 2023-00867
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90920000 Sanering av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
SHIS Bostäder ska upphandla ett avtal med en leverantör som kan sanera, städa och tömma lägenheter och gemensamma utrymmen dygnet runt och med kort varsel. Samt periodvis städning dagtid då den egna lokalvårdsleverantören har personalbrist.
Omfattningen på uppdraget framgår av upphandlingsdokumenten i sin helhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911100 Städning av bostäder, 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen