369107-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Gnosjö: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem
Referensnummer: 19-344-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Gnosjö kommun har idag olika system för diarie- och dokumenthantering samt handläggarstöd. Syftet med upphandlingen är att få till ett gemensamt diariesystem för hela kommunens verksamhet samt att integrera flertalet funktioner till ett och samma system.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen