369112-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning – Driftentreprenader lokalvård och fastighetsmark
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDriftentreprenader lokalvård och fastighetsmark
BeskrivningUpphandlingen omfattar två delentreprenader. Entreprenör kan välja att lämna på antingen båda delentreprenaderna eller enbart en av dessa. Upphandlingen kommer att ske som två separata upphandlingar. 1. Drift av lokalvård på av Surahammarshus Förvaltnings AB ägda och inhyrda objekt i Surahammar och Virsbo. 2. Drift av fastighetsmark på av Surahammarshus Förvaltnings AB ägda och inhyrda objekt i Surahammar och Virsbo. Denna delentreprenad avser såväl barmarksskötsel som vinterväghållning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Ytterligare klassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDriftentreprenader lokalvård och fastighetsmark