369138-2022 - ÄndringSverige-Hallstahammar: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel för samverkande köpargrupp
Referensnummer: 310/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser livsmedel i 2 olika kategorier för en samverkande köpargrupp om 3 kommuner, Hallstahammar, Sala & Skinnskatteberg.
Upphandlingen är delad i 2 delar:
Del A: Huvudgrossist
Del B: Grönt, mejeri, ägg & färsk fisk
Välkomna att lämna anbud!