Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggning- och anläggningsarbeten
Referensnummer: A 22-080
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44113300 Asfalterat material
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun med bolag upphandlar ramavtal avseende beläggning- och anläggningsarbeten för successivt avrop under ramavtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44113300 Asfalterat material, 44113600 Bitumen och asfalt, 45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45233140 Vägarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen