369230-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tillagning av måltider – Måltidslådor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMåltidslådor
BeskrivningUpphandlingen avser tillagnings och distribution av portionsförpackad, färdiglagad kyld mat. Upplands Väsby kommun uppskattar leverans av ca 2000 - 3000 måltidslådor per månad samt cirka 60 desserter per månad. Volymen kan komma att förändras över tid.
Intern identifierareON/2023:189
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55322000 Tillagning av måltider
Ytterligare klassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMåltidslådor