369256-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Markundersökningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningstjänster.
Referensnummer: 17/97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71351500 Markundersökningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att ge stadens upphandlande myndigheter möjlighet att anlita utomstående kompetens för genomförande av olika enkätundersökningar till exempel brukar-, kund-, medborgar- och medarbetarundersökningar. Staden har även behov av kvalitativa undersökningar i form av till exempel fokusgrupper, panelundersökningar och intervjuer.