369256-2019 - ResultatSverige-Växjö: Färger
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial - Måleriprodukter
Referensnummer: KS 2018-00629
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44810000 Färger
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställarnas samlade behov av måleriprodukter inkl. färgbrytning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24910000 Lim, 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial, 44812400 Material för målning och tapetsering, 44831000 Mastix, spackel och kitt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Två (2) leverantörer kommer att antas.
Kompletterande upphandlingsdokument
Eventuella förtydliganden och kompletteringar för annonserad upphandling kommer att införas löpande i TendSign. Genom Anbudsgivarens registrering i Tendsign, för aktuell upphandling, erhålls automatiskt uppdateringar via e-post.
Observera! Om upphandlingsdokument erhållits på annat sätt, så måste Anbudsgivaren själv bevaka eventuella förändringar.
Endast publicerade, skriftliga svar och förtydliganden lämnade av upphandlande myndighet är att se som giltiga kompletteringar av upphandlingsdokumentet.