See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: PLS - Parkeringsledningssystem
Beskrivning: Örebro kommun har ambition av att upphandla nytt parkeringsledningssystem som består av digitala skyltar som visar antal platser som finns lediga på objektet de hänvisar till. Vidare ska det ingå i upphandlingen är elektronisk utrustning som räknar antalet fordon som passerar in och ut. Kan vara baserat på IR, kamera eller liknande. Ska ha en träffsäkerhet på 95-98% som minst.
Intern identifierare: Tos 134/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34926000 Parkeringsledningssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Villkor
Beskrivning: Parkeringsledningssystem
Intern identifierare: 1880402-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Tilldelningskriterier
Intern identifierare: 1738432-1