2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport av containerflak från återvinningscentral samt hyra av containerflak
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande Forshaga kommuns, Kil kommuns och Grums kommun samt dess bolags behov av containertransport inkl. tömning och hyra från ÅVC. Anbud ska lämnas på containertransport, hyra av olika typer och storlekar av containers samt tömning på angivna anläggningar. Transport av containerflak från återvinningscentral samt hyra av containerflak.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124224:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44613800 Avfallscontainrar