369342-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialiserad öppenvårdsgynekologi II för södra Halland.
Referensnummer: DNRGS170328.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Gynekologisk öppenvård i enlighet med vad som stadgas i anbudshandlingarna.
Inledning:
Regionen avser att upphandla och teckna vårdavtal för specialiserad öppenvårdsgynekologi.
Målgrupp:
Målgruppen utgörs av patienter som är i behov av Specialiserad öppenvårdsgynekologi och som inte kan omhändertas inom närsjukvården.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85111300 Gynekologisk sjukhusvård, 85121210 Gynekologisk vård eller förlossningsvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen