Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidsförsörjning till Täby kommuns kommunala förskolor och skolor.
Referensnummer: BGN 2017/12-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55523100 Servering av skolmåltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser måltidsförsörjning till Täby kommuns kommunala förskolor och skolor.
Upphandlingen är uppdelad i 7 anbudsområden. Anbud kan lämnas på ett, flera eller samtliga områden. Kombinationsanbud godtas ej.
En leverantör per anbudsområde kommer att antas för uppdraget. Anbud ska därför lämnas på hela det angivna uppdraget inom respektive anbudsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55320000 Måltidsservering, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55523100 Servering av skolmåltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen