369374-2023 - ResultatSverige-Karlskrona: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Proteinanalysator till laboratoriemedicin
Referensnummer: RB2022-0122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av ett (1) st. instrument för analyser av proteiner i serum och urin till laboratoriemedicin på Blekingesjukhuset i Karlskrona. Användar- och serviceutbildning ska ingå.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen