36941-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – För utförande av trimningsåtgärder Kronoberg, Blekinge samt norra Skåne
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFör utförande av trimningsåtgärder Kronoberg, Blekinge samt norra Skåne
BeskrivningProjektet innefattar trimningsarbeten inom Trafikverkets befintliga väganläggningar. Åtgärderna inom entreprenaden innefattar till större delen att förbättra trafikflöden och trafiksäkerhet.
Intern identifierareKOM-419592
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFör utförande av trimningsåtgärder Kronoberg, Blekinge samt norra Skåne