369428-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Promo optimizer and TV-audience analysis tool.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen SVT is in need of analysis tool/s to provide the company with correct data in effective ways and to optimize planning and scheduling of trailer exposition. The purpose of the procurement is to find 1 or 2 systems that can satisfy SVTs needs in this area and suppliers to establish long-term business relationship with.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.