Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av byggentreprenad projekt Torkel
Referensnummer: 913-A337.451/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser ombyggnad av lokaler för Polismyndigheten inom region Syd, i närheten av Malmö. Upphandlingen föranleds av ett behov av att verksamhetsanpassa nuvarande och tillförhyrda lokaler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 50 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen