Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Entreprenör inom taktvätt, fasadtvätt och klottersanering
Referensnummer: UPPH.2022.395
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90690000 Klottersanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende entreprenadarbeten kring taktvätt, fasadtvätt och klottersanering för utförande på fastigheter och anläggningar ägda och förvaltade av Tanums Kommun och bolagen Tanums Bostäder och Tanums Hamnar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen