369464-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hygienartiklar för polisarrester.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Hygienartiklar av engångstyp.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33700000 Hygienartiklar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.