369468-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster tillhandahållna av medicinska laboratorier – Drogtester
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrogtester
BeskrivningUpphandlingen avser drogtester i form av Multisticka 17 urin, Singelsticka 3-CMC urin och Drogtestning på klinik inklsuive laboratorieanalys.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste kännetecken-
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85145000 Tjänster tillhandahållna av medicinska laboratorier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMultisticka 17 urin
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123794:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster, 71900000 Laboratorietjänster, 38911000 Manuella kit med provstickor, 38544000 Utrustning för narkotikaspårning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSingelsticka 3-CMC urin
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123794:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDrogtestning på klinik inklusive laboratorieanalys
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123794:Lot:3