2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal- Byggtjänster
Beskrivning: Sjöfartsverket upphandlar ramavtal för byggtjänster, vilket omfattar om- och tillbyggnation och i vissa fall nybyggnation samt underhållsarbeten på Sjöfartsverkets byggnader och anläggningar.
Intern identifierare: 25-06762
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45440000 Målning och glassättning, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000