369500-2016 - ResultatSverige-Ängelholm: Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial, skolförbrukning och kopieringspapper.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Ängelholm.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Heltäckande sortiment av kontorsmaterial, skolförbrukning och kopieringspapper.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 22160000 Häften, 22800000 Register, kontoböcker, pärmar, blanketter och övriga trycksaker av papper eller kartong, 22817000 Almanackor eller agendor, 22850000 Pärmar och tillbehör till dessa, 24910000 Lim, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30195000 Tavlor, 30195900 Whiteboardtavlor och magnettavlor, 30197300 Brevknivar, häftapparater och hålslag, 39292400 Skrivmateriel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.