369524-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning – Lokalvård till kommunens förskolor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvård till kommunens förskolor
BeskrivningUpphandlingen omfattar lokalvård/städning i förskolelokaler som de kommunala förskoleverksamheterna verkar i.
Intern identifierareUBN/2024:124
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLokalvård till kommunens förskolor