369612-2019 - ResultatSverige-Tierp: Diverse byggmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmateriel
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44190000 Diverse byggmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser byggmateriel för succesiva avrop till Tierps kommun samt kommunens bolag. Avtalet avser främst köp med leverans.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen