Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyrå- och konferenstjänster
Referensnummer: KHST2022/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär ett heltäckande koncept av resebyrå- och reseadministrativa tjänster gällande beställarens tjänsteresor i Sverige och utomlands. Detta innebär att ombesörja bokningar av resor av olika slag såsom flyg-, land-, och båttransporter, bokningar av transfer, bokningar av hotellrum, bokningar av grupp- och konferensarrangemang samt övriga resebyråtjänster. Upphandlingen avser fullservice men även självbokning (online) ska kunna erbjudas. Därtill ska sedvanliga tilläggstjänster kunna tillhandahållas såsom ombokning, närliggande tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster, 63511000 Organisering av paketresor, 63512000 Försäljning av färdbiljetter och förmedling av paketresor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen