369642-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Installation av telekommunikationsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nyinstallationer och reparationer av passiva fastighetsnät för datakommunikation
Referensnummer: 20/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45314000 Installation av telekommunikationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyinstallationer och reparationer av passiva fastighetsnät för datakommunikation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231600 Anläggningsarbete för kommunikationsledningar, 45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 45314300 Kabelutrustning, 45314310 Kabelläggning, 45314320 Installation av datakablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen