Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggning av växtbäddar
Referensnummer: T2020-00658
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45112710 Utformning av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar nybyggnation, underhåll och renovering av växtbäddar på grönytor, gator, parker och torg inom Stockholm stad.
Kontrakt kommer om möjligt att tecknas med två (2) entreprenörer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45236000 Markanläggning, 45453100 Renoveringsarbeten, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen