369822-2016 - ResultatSverige-Tyresö: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna upphandling avser avtal för yttre skötsel, sommar och vintertid av Tyresö Bostäder AB:s fastighetsbestånd.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.