Officiellt namn: Kriminalvården Postadress: Box 244 Ort: Härnösand Postnummer: SE-871 25 Land: Sverige Att: Magnus Asplund E-post:magnus.asplund@kriminalvarden.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Lokalvårdstjänster till häktet och anstalten i Gävle.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävle.
Nuts-kodSE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kriminalvården inbjuder till anbudsgivning avseende lokalvårdstjänster till häktet Gävle och anstalten Gävle.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.