369879-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ellipsometer
Referensnummer: C 2021-0173
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement covers an Ellipsometer. The requested system is intended for measurement of the thicknesses and the dielectric properties (complex refractive index or dielectric function) of thin films.