369882-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Utskriftshanterare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Printomattjänst DNR SU FV-2.2.2-2190-16.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av leveransavtal för tjänst för utskrifter, skanning och kopiering.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48773100 Utskriftshanterare, 48000000 Programvara och informationssystem, 48773000 Utskriftsprogram, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212772 Programvaruutvecklingstjänster för utskriftsprogram, 72222300 IT-tjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.