2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende Förmedlingstjänster
Beskrivning: Tjänsten innebär att förmedla och tillhandahålla föreläsare, talare och moderatorer för att tillgodose Almis behov inom olika ämnesområden enligt krav och förutsättningar i upphandlingsdokumentet. Almis behov av talare och moderatorer avser exempelvis seminarier, chefsseminarier, föreläsningar, workshop, kunskapssatsningar, debatter/diskussionsforum eller olika temaföreläsningar. Ett brett utbud av talare och moderatorer ska erbjudas, för olika lång genomförandetid allt från en timme till hela dagar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123969:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79952000 Evenemang
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1 år i taget