See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nyproduktion av Bostäder - Vadden
Beskrivning: Entreprenad avseende uppförande av två ny punkthus med totalt 52 st lägenheter på Billingesluttningen.
Intern identifierare: 24/23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000