2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mobil trädgårdsskötsel - Krukor och Amplar GöteborgsLokaler
Beskrivning: Upphandling av en entreprenad som omfattar skötsel av befintliga krukor och amplar på och omkring GöteborgsLokalers fastigheter i Göteborg. Exempel på arbeten som kommer att ingå i entreprenaden är: - Plantering, skötsel och bevattning av krukor och amplar. - Uppsättning, nedtagning och vinterförvaring av amplar. Observera att det sista steget i utvärderingen kommer att ske efter semestern under vecka 34-35 och att tilldelningen är planerad till vecka 35-36.
Intern identifierare: 26/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000