370062-2018 - ResultatSverige-Luleå: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling 2018 Magnetresonanskameror RN
Referensnummer: 4002-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds Ni att inkomma med anbud gällande magnetresonanskameror för leverans till Region Norrbotten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33111610 Apparatur för MR-undersökning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen