370126-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Forskning – Automation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAutomation
BeskrivningRISE is procuring a solution for automation of a high-throughput microbial centre comprising several types of equipment of different brands.
Intern identifierare24/63
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 73110000 Forskning
Ytterligare klassificering (cpv): 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 73100000 Forskning och experimentell utveckling, 73111000 Forskningslaboratorietjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000