Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd för schemagenerering
Referensnummer: UC-2018-39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Stödsystem för schemagenerering. Systemet ska utgöra ett stöd för att generera scheman utifrån medarbetares och verksamhetens önskemål, kompetenser, ATL m.m.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandlande myndighet ser IT-stöd för schemagenerering som ett strategiskt anbudsområde som behöver hållas ihop.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen