370193-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivning och expertmedverkan inom Ekologisk Produktion och Greppa Näringen
Referensnummer: 114-1952-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av rådgivning och expertmedverkan inom två lantbruks projektområden, Ekologisk Produktion och Greppa näringen
Upphandlingen syftar till att tillgodose behovet av rådgivning och expertmedverkan, vid olika evenemang Länsstyrelsen kommer att hålla i så som, kurser, fältvandringar, studieresor med mera.
Detta är en delad upphandling där man kan lägga anbud på ett eller flera delområden efter önskemål och kompetens.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77100000 Jordbrukstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen