370220-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Ljus Ljud Bild
Referensnummer: 20/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning
II.1.4.
Kort beskrivning
AF2.1 Upphandlingsförfarande
Upphandlingen sker enligt ett Öppet förfarande enligt LOU.
Anbud kommer att antas utan föregående förhandling.
Det är därför av yttersta vikt att samtliga efterfrågade uppgifter enligt detta Förfrågningsunderlag finns med i inlämnat anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31518100 Strålkastarbelysning, 31527000 Spotlights, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 32342400 Ljudanordningar, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning, 32351000 Tillbehör till ljud- och videoutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen