370228-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Madrasser tryckavlastande/dynamiska och positioneringskuddar-tilläggsupphandling
Referensnummer: 2018-00351
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Madrasser tryckavlastande/dynamiska och positioneringskuddar-tilläggsupphandling inkl. tillbehör och reservdelar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 39143112 Madrasser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen