37023-2018 - ÄndringSverige-Örebro: Sportartiklar och -utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gymnastik- och idrottsmaterial
Referensnummer: Ks 1016/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för successiva avrop avseende gymnastik-och idrottsmaterial, för inom- respektive utomhusbruk till skolor och övriga idrottsläggningar inom respektive kommun.
Upphandlande myndighet
—Arboga kommun
—Askersunds kommun
—Degerfors kommun
—Hallsbergs kommun
—Hällefors kommun
—Karlskoga kommun
—Kumla kommun
—Kungsörs kommun
—Köpings kommun
—Laxå kommun
—Lekebergs kommun
—Lindesbergs kommun
—Ljusnarsbergs kommun
—Nora kommun
—Surahammars kommun
—Örebro kommun