370235-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ombyggnadsarbete – Ramavtal för ombyggnadsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för ombyggnadsarbeten
BeskrivningRamavtalet omfattar avrop av entreprenader med förekommande samordning av arbetsmoment i samband med ombyggnationer och underhåll som beräknas understiga tio (10) Mkr per avrop/beställning inom Stockholmshems fastighetsbestånd.
Intern identifierareSHEM 2024/915
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal för ombyggnadsarbeten