Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp och leverans av fyrfackskärl samt återtagande och återvinning av befintliga kärl
Referensnummer: 2023HVAA70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39224340 Soptunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Härryda vatten och avfall AB, Lerums kommun och Partille kommun bjuder in till anbudsgivning avseende inköp och leverans av fyrfackskärl samt återtagande och återvinning av befintliga kärl.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 140 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44616200 Avfallstunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen