Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Busstransporter i nordvästra Skåne
Referensnummer: 21/0451
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal gällande busstransporter, dels transporter av skolelever till och från NSR:s återvinningsanläggning i Helsingborg, dels transporter av grupper som är på studiebesök på NSR:s återvinningsanläggning i Helsingborg.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen