370288-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Lidköping: Programvara för bibliotek
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biblioteksdatasystem.
Referensnummer: 2017-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48160000 Programvara för bibliotek
II.1.4.
Kort beskrivning
Göliska IT upphandlar ett biblioteksdatasystem för kommunerna Essunga, Grästorp, Götene, Lidköping, Skara och Vara.
Sista anbudsdag:
Anbudet ska vara Köparen tillhanda senast: 30.10.2017 23:59.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48161000 Administrativt bibliotekssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen