Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 58 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42416400 Rulltrappor, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Entreprenad SN943 Rulltrappor består av projektering, leverans och montage av 11 stycken rulltrappor till bussterminal som är under uppförande i Katarinaberget på Södermalm i Stockholm, varav 10 st vid västra uppgången mot tunnelbanan och Götgatan och 1 st vid östra uppgången mot Lokattens trappa på Stadsgården.