2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal luftbehandling, planerat underhåll samt ombyggnation
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för elarbeten och omfattar planerat underhåll och mindre ombyggnationer i såväl allmänna utrymmen som i lokaler och lägenheter. Uppdrag kommer att avropas vid behov. Beställaren garanterar inga volymer eller uppdrag under ramavtalstiden. Antalet fastigheter kan komma att förändras genom nyproduktion och/eller försäljning.
Intern identifierare: Dnr: FB 2023/550
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Ytterligare klassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal luftbehandling, planerat underhåll samt ombyggnation