2. Förfarande
Förfarande
Titel: Julbelysning Stockholm City 2026-2032
Beskrivning: Design,projektledning,leverans och montage av julbelysning inklusive demontage och lagring av material samt driftsättning och jourverksamhet.
Intern identifierare: T2025-00905
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318100 Ljustekniska tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31522000 Julgransbelysning, 31527200 Utomhusbelysning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45316100 Installation av utomhusbelysning, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Design, projektledning, leverans och montage av julbelysning inklusive demontage och lagring av material samt driftsättning och jourverksamhet.
Intern identifierare: Julbelysning Stockholm City2026-2032