370438-2017 - ResultatSverige-Karlstad: System för ambulatorisk långtidsregistrering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kardiotokograf (CTG).
Referensnummer: UE/170127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33121000 System för ambulatorisk långtidsregistrering
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget avser att teckna avtal om inköp av CTG-apparater. 2 typer av apparater avses, en med telemetrifunktion och en med bedömningskriterier för antenatal CTG-övervakning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Grupp 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33121000 System för ambulatorisk långtidsregistrering, 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grupp 2
Del nr: 2