Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsmaterial Pyssel och Hobby.
Referensnummer: GNU 2017/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37823000 Fettäkta papper och övriga pappersvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Pyssel och hobby material till skola och förskola till kommunerna Borlänge, Falun, Gagnef, Hedemora, Ludvika och Säter samt Västerbergslagens Utbildningsförbund (VBU).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37823000 Fettäkta papper och övriga pappersvaror, 37822000 Ritpennor, 37820000 Konstmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen